مقالات

پیش بازی آلمان:سوئد

سوئد؛ شاگردان اندرسون تا دلتان بخواهد فوق العاده بوده اند. آن ها برای رسیدن به جام جهانی مسیری سخت داشتند و با وجود عملکرد ضعیف در بازی های دوستانه برابر کره جنوبی بسیار خوب کار کردند و توانستند در بازی اول خود با نتیجه 1-0 پیروز شوند و مشترکا با مکزیک در صدر جدول قرار گیرند. اگر فکر می کنید سوئدی ها توان کنار زدن آلمان را ندارند، سخت در اشتباهید! سوئد برای صعود به جام جهانی غول کشی های زیادی کرد. آن ها توانستند از حضور روبن و هلند و بوفون و ایتالیا جلوگیری کنند و حالا نمی خواهند به این زودی ها به خانه برگردند. باید دید که آن ها به غول کشی ادامه می دهند و سومین تیم بزرگ اروپایی را نیز از دور رقابت ها خارج می کنند یا خیر!

آلمان؛ ژرمن ها در جام کنفدراسیون ها قهرمان شدند و در بازی های مقدماتی نیز مقتدرانه ظاهر شدند. در بازی های دوستانه اما مانند معمول نتیجه های ضعیفی گرفتند. با این وجود همه می گفتند که آلمان با شروع جام جهانی دوباره به قدرت سابق خود باز می گردد اما آن ها در بازی ای عجیب نتیجه را 1-0 به مکزیک واگذار کردند. حالا باید دید که تیم لوو می تواند دوباره به رقابت بازگردد یا فاجعه ای تاریخی در انتظار مدافع عنوان قهرمانی است!

* متس هوملس به دلیل مصدومیت این بازی را به احتمال زیاد از دست خواهد داد

نکات جالب و اتفاقات ویژه این دیدار

آلمان با 0 امتیاز آخر و سوئد با سه امتیاز در صدر جدول گروه F قرار دارند.

آلمان ها از سال 98 به بعد تنها در یک تورنمت توانسته در دیدار دوم به پیروزی برسد.

در شش دیدار قبلی دو تیم برابر هم، هیچ گاه سوئد پیروز بازی نبوده است.

دو دیدار اخیر دو تیم برابر هم 16 گل داشته است!

از شش دیدار اخیر دو تیم برابر هم تنها یک دیدار بدون گل بوده است.

در 6 بازی اخیر دو تیم برابر هم 24 گل زده شده است که سهم آلمان 16 و سهم سوئد 8 گل بوده است.

در 6 دیدار اخیر دو تیم برابر هم 14 کارت زرد از جیب داور بیرون آمده است که سهم المان 8 و سهم بازیکنان سوئد 6 کارت زرد بوده است (سوئد یک کارت قرمز نیز داشته است).

آلمان در ۱۱ بازی آخر خود مقابل سوئد شکست نخورده است (۶ برد و ۵ مساوی).

از سال 1958 به بعد، آلمان هیچ وقت دو بازی متوالی را در جام جهانی نباخته است.

پیش بینی هواسکورد از این دیدار

آلمان 2-0 سوئد

نویسنده


Avatar